• ტრენერთა ტრენინგების სპეციალურ პროგრამას სხვადასხვა ჯგუფებთან მუშაობის თემებზე
• სამუშაო შეხვედრებს ქსელის წევრებთან საერთო აქტივობების დასაგეგმად
• მხარდაჭერას ადგილობრივი მწვანე ინიციატივების განსახორციელებლად
პროგრამის დასრულების შემდეგ წარმატებული მონაწილეები შეუერთდებიან მწვანე ლიდერობის პროგრამის კურსდამთავრებულთა ქსელს და მიიღებენ მხარდაჭერას თანამშრომლობის, სწავლებისა და კონსულტაციების შესაძლებლობებით.
ვისთვისაა განკუთვნილი კონკურსი
1. CSO/CBO ორგანიზაციებისთვის, რომლებიც ამჟამად არ არიან ქსელის წევრები,  მუშაობენ სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონში და დაინტერესებულნი არიან მწვანე გადასვლის საკითხებით.
2. 2025 წელს შერჩეული ორგანიზაციების დამატებითი წარმომადგენლებისთვის, რომლებსაც სურთ გააფართოონ პროგრამაში ჩართულობა.
3. ადგილობრივი საინიციატივო ჯგუფებისთვის სამეგრელოს რეგიონიდან, განსაკუთრებით ფოთისა და/ან ხობის მუნიციპალიტეტებიდან, რომლებსაც სურვილი აქვთ გაიუმჯობესონ ცოდნა მწვანე და ციფრული გარდაქმნის შესახებ და განახორციელონ მწვანე პროექტები.
როგორ გამოაგზავნოთ განაცხადი
დაინტერესებულმა ორგანიზაციებმა/საინიციატივო ჯგუფებმა უნდა შეავსონ განაცხადი შემდეგ ბმულზე და პროგრამაში მონაწილეობაზე წარადგინონ მაქსიმუმ 2 წარმომადგენელი.
განაცხადის  შევსების  ვადაა 2026 წლის 9 მარტი.
პროგრამაში მონაწილეობა უფასოა. პროგრამით გათვალისწინებულ ღონისძიებებში მონაწილეობის მიღებასთან დაკავშირებული ხარჯები (კვება, ტრანსპორტირება და სასტუმროში განთავსება) ორგანიზატორების მიერ სრულად დაფინანსდება.
საინფორმაციო  შეხვედრა
დაინტერესებულ კანდიდატებს შეუძლიათ მონაწილეობა მიიღონ საინფორმაციო შეხვედრაში, რომელიც გაიმართება ზუმის საშუალებით (რეგისტრაციის ბმული): 2026 წლის 23 თებერვალს, 12 საათზე.
პროგრამის დეტალები, მოთხოვნილი დოკუმენტაცია და შერჩევის კრიტერიუმები იხილეთ დანართში.
საკონტაქტო ინფორმაცია: