Рекомендації щодо забезпечення доступності об’єктів тимчасового чи постійного розміщення осіб з інвалідністю

Завантажити

pdf (1MB)

Download

Рекомендації щодо забезпечення доступності об’єктів тимчасового чи постійного розміщення осіб з інвалідністю

March 27, 2023

У публікації йдеться про вплив повномасштабної війни Росії на Україну та викликане цим переміщення мільйонів людей. Найбільш уразливі верстви населення, такі як жінки, діти, люди похилого віку та люди з інвалідністю, найбільше постраждали через обмежену мобільність, відсутність доступної інформації та невідповідні умови проживання в тимчасових притулках.

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) розміщуються в різних місцях, у тому числі в будинках, не призначених для проживання, таких як школи та дитячі садки. Деякі заклади спеціально створені для обслуговування людей з інвалідністю, але навіть вони не завжди відповідають необхідним стандартам.

Ця публікація наголошує на важливості створення можливостей для навчання, дистанційної роботи, прогулянок, відпочинку та дозвілля, та надання тимчасового житла. У посібнику подано рекомендації щодо облаштування місць розміщення людей з інвалідністю під час транзиту в процесі евакуації, тимчасового розміщення в громадах України, які їх приймають, а також в закладах постійного перебування.

Цей посібник підготовлено у межах проєкту «Забезпечення гендерно-чутливої інклюзії осіб з інвалідністю при кризовому реагуванні в Україні», який є спільною ініціативою ПРООН, ООН Жінки, Дитячого фонду ООН, Фонду ООН в галузі народонаселення та фінансується Партнерством ООН із захисту людей з інвалідністю (UNPRPD).